Jistota pro vás, bezpečnost pro město

MP 6.června 18:40

Strážníci Městské policie Kladno zvou všechny seniory k soutěži Strážníci Městské policie Kladno připravili další ročník soutěže Seniorský víceboj, která se tradičně uskuteční v Sítenském údolí. Sraz účastníků bude 14. června 2023 v 8:30 a samotná soutěž začne v 9:00 hodin. Na soutěžící čeká deset úkolů. Svá stanoviště budou mít také hasiči a pracovníci Českého červeného kříže. Na každého účastníka čekají drobné odměny a pro ty nejlepší pohár, diplomy a medaile. Na závěr sportovního dopoledne si společně opečeme špekáčky. Svého čtyřnohého parťáka a jejich společnou práci představí jeden z psovodů kladenských strážníků. Senioři také mají jedinečnou možnost zeptat se strážníků, hasičů a pracovníků červeného kříže na vše, co je zajímá, nebo co je trápí. Již teď se těšíme se na Vaši účast.

Jistota pro vás, bezpečnost pro město

Revitalizovaná pěší zóna láká nenechavce

V centru města pokračuje revitalizace pěší zóny, ale to neznamená, že jsou mimo provoz kamery městského dohlížecího kamerového systému. To si totiž zřejmě mysleli muž se ženou, kteří ze stavby sebrali několik prken a odešli pryč. Operátor kamerového systému okamžitě na místo vyslal hlídku, která dvojici zastavila o několik ulic dál. Prkna už ale u sebe neměli a na dotaz strážníků, kam je dali, vše popřeli. Poté co jim hlídka sdělila, že je jejich chování zaznamenáno kamerovým systémem, přiznali, že je odnesli. Podle jejich slov je chtěli využít na stavbu přístřešku. Podezření ze spáchání přestupku proti majetku bude řešit správní orgán. Další nenechavec, který byl přesvědčený o nefunkčnosti kamerového systému, se rozhodl odnést litinový kryt uzávěru vodovodní přípojky. U tohoto muže lustrace ukázala pokračující majetkovou trestnou činnost. Proto byl hlídkou předveden na Policii České republiky, která si případ převzala k dalšímu šetření.

Řidič ujel od dopravní nehody

Na tísňovou linku kladenských strážníků oznámila řidička, že řidič dodávky jedoucí před ní křižovatkou ulic Petra Bezruče a Josefa Hory nedobrzdil před přechodem pro chodce a naboural do stromu. Vyjel zpět na silnici a odjel. Operátor kamerového systému zpětným přehráním záznamu zjistil, kterým směrem řidič pokračoval. Na záznamu bylo vidět, jak o ulici dál z vozidla vystoupil a kontroloval škodu na svém autě. Strážníkům se podařilo vozidlo dohledat v nedaleké firmě. Lustrací byl zjištěn provozovatel vozidla. Toho strážníci seznámili s tím, čeho se řidič firemního vozu dopustil. O zjištěné dopravní nehodě byl vyrozuměn operační důstojník Policie České republiky.

Žena zatoužila po kytici tulipánů

Operátor městského kamerového dohlížecího systému zjistil, že uprostřed kruhového objezdu ulic Milady Horákové a Dr. Foustky sedí v podřepu žena a trhá rozkvetlé tulipány. Hlídka vyjela na místo a zjistila, že žena zatoužila po kytici tulipánů, které zdobí střed kruhového objezdu. Proto se krátce po třiadvacáté hodině a pod rouškou tmy rozhodla kytici si opatřit. Strážníci ženu seznámili s tím, že porušila vyhlášku města Kladna a její přestupek vyřešili příkazem na místě.

V Rozdělově hlídka strážníků odchytila draka

Během noční směny upoutal pozornost hlídkujících strážníků drak. Svítící hračka se pohybovala po přechodu pro chodce. Díky tomu, že nebyl tak hustý provoz, který po Vítězné ulici během dne bývá, nedošlo k dopravní nehodě. Strážníci hračku z přechodu odstranili a sepsali protokol o nálezu. O svůj majetek se může majitel přihlásit u pracovnice magistrátu města, která má nálezy na starosti.

Suť a nepotřebné zbytky stavebního materiálu muž vysypal do křoví

Při kontrolní činnosti v Dubí, hlídka strážníků zjistila vozidlo, jehož řidič na konci ulice M. Babušky vysypal stavební suť a další zbytky stavebního materiálu. V autě měl muž ještě starý sporák a další drobné věci z domácnosti. Na výzvu hlídky vše naložil zpět do vozidla a místo uklidil. Přestupek, kterého se dopustil, strážníci vyřešili příkazem na místě.

Strážníci uspěli při pátrání po ozbrojeném muži

Policisté požádali o pomoc strážníky při pátrání po muži, který měl v jednom z kladenských barů vyhrožovat jinému muži zbraní. Hlídky obdržely jeho popis a místo, kde byl naposledy viděn. O několik desítek minut později oznámil operátor kamerového systému hlídkám, že muž odpovídající popisu přecházel v doprovodu dvou žen přechod pro chodce na náměstí Svobody. Hlídka dohledala obě ženy a jak se ukázalo, muže neznaly. Jedna z nich si však všimla, že zašel do nedaleké provozovny. První hlídka vstoupila dovnitř a druhá zajistila vchod. Po krátké chvíli byl muž strážníky zadržen. U vchodu do provozovny za květináči pak strážníci našli také odhozenou plynovou pistoli. Muže i zbraň si k dalšímu šetření převzali přivolaní policisté.