Jistota pro vás, bezpečnost pro město

MP 3.prosince 10:03

Žena oznámila hlídkujícím strážníkům, že byla svědkem dopravní nehody. Hlídku kladenských strážníků, která prováděla kontrolní činnost v ulici Unhošťská zastavila žena a strážníkům oznámila, že je svědkem dopravní nehody, ke které došlo před malou chvilkou. Strážníci okamžitě vyrazili na místo a zjistili, že řidič dodávkového vozu na přechodu pouštěl skupinu chodců, která přecházela z pravé strany vozovky. Když lidé přešli a on se začal pomalu rozjíždět, porazil ženu, která v tu chvíli přecházela z levé strany a dostala se do slepého úhlu řidiče. Žena neměla žádné viditelné zranění, ale stěžovala si na bolest hlavy. Proto hlídka přivolala na místo lékaře a také dopravní policii.

Jistota pro vás, bezpečnost pro město

Kladenští strážníci přijali oznámení o úniku plynu

Krátce po půlnoci oznámil muž, že v ulici 28. října ve Švermově je cítit zápach plynu. Na místo vyjela hlídka strážníků, která zjistila, že u jednoho z domů syčí a uniká plyn. Hlídky uzavřely průjezd ulicí a všechny příjezdové komunikace k místu havárie.  Velitel směny vyrozuměl pracovníky plynáren, hasiče a také Policii České republiky.  Po odstranění havárie byl provoz v celé lokalitě obnoven.

Strážníci pomáhají seniorům

Několik seniorů potřebovalo pomoc kladenských strážníků. Silné paže mužů zákona potřebovala žena, která doma upadla a nedokázala se sama zvednout. Protože dveře bytu byly uzamčené a klíč byl v zámku pootočený nemohl vnuk, který byl na místě, otevřít. Žena se strážníky přes zavřené dveře komunikovala. Sdělila, že si pádem nezpůsobila žádné zranění, ale je slabá na to, aby se sama postavila zpět na nohy. Hlídka na místo přivolala hasiče, kteří dveře otevřeli. Strážníci poté seniorku posadili do křesla. Vnuk si poté babičku převzal do své péče. K další seniorce vyjížděla hlídka strážníků o několik hodin později. Pracovnice pečovatelské služby požádala strážníky o pomoc s klientkou, kterou našla ležet v bytě na zemi. Strážníci na místě zjistili, že žena upadla před delší dobou. Seniorka ležela na boku, na straně, kde v nedávné době prodělala operaci krčku a stěžovala si na bolest nohy. Strážníci proto se ženou nemanipulovali a na místo přivolali lékaře, který rozhodl o převozu pacientky do nemocnice. Hlídka na místě pomohla zdravotníkům ženu opatrně přemístit na nosítka, aby mohla být převezena k dalšímu ošetření. Na seniorku, která potřebovala pomoc upozornila strážníky obyvatelka domu v ulici Vítězná. Na schodech v domě našla sedět vysílenou sousedku. Strážníkům, kteří přijeli na místo, žena řekla, že se byla projít, ale už neměla sílu k návratu domů. Protože v domě je úzké schodiště a není zde výtah a seniorka se neudržela na nohách, přivolali strážníci lékařskou pomoc. Lékař zjistil, že je žena v pořádku. Za pomoci pojízdného křesla ženu strážníci dopravili do jejího bytu.

Pachatelku krádeže zboží v supermarketu předali strážníci do rukou policistů

Pracovníci jednoho z kladenských supermarketů oznámili na tísňovou linku 156, že v obchodě zadrželi pachatelku krádeže. Hlídka na místě z jistila, že žena uhradila nákup v hodnotě dvě stě čtrnáct korun a zboží za více jak jedenáct tisíc korun provezla přes samoobslužné pokladny, aniž by jej uhradila. Ženu podezřelou ze spáchání trestného činu předali strážníci do rukou Policie České republiky.

Mladá žena oznámila, že v ranním autobuse městské dopravy viděla onanujícího muže

Krátce po třinácté hodině oznámila na tísňovou linku kladenských strážníků žena, že její mladistvá dcera viděla v městském autobuse onanovat muže. Na dotaz strážníků, kdy k této situaci došlo, žena sdělila, že ráno kolem půl sedmé. Podle slov oznamovatelky její dcera vystoupila na nejbližší zastávce a skutečnost, že se v autobuse nachází onanující muž, nikomu nesdělila. Až své matce o několik hodin později, když se vrátila domů. Všechny autobusy městské dopravy jsou vybaveny SOS tlačítky. Stačilo, aby slečna tuto skutečnost oznámila řidiči autobusu a ten by pomocí tlačítka přivolal strážníky. Po několika hodinovém prodlení je těžké osobu najít. Proto, pokud se něco takového stane, volejte ihned na linku 158 nebo 156.

Žena hádku s přítelem vyřešila ránou židlí přes mužova záda

Na kladenské strážníky se krátce po osmé hodině ranní obrátil muž, který oznámil, že ho napadla jeho přítelkyně. Podle jeho slov se spolu pohádali a ona vše vyřešila tím, že ho udeřila židlí přes záda. Na důkaz svých slov strážníkům ukázal pohmožděninu. Na pokoji ubytovny, kde pár bydlel, hlídka kontaktovala ženu. Ta se k napadení přítele doznala. Židlí muži uštědřila několik ran. Hlídka partnery vyzvala k dechové zkoušce, která byla u obou pozitivní. Muž nadýchal 2,30‰ alkoholu v dechu a žena 2,55‰. Protože si napadený muž začal stěžovat na bolest zad, byl na místo přivolán lékař. Ten rozhodl o jeho převozu do nemocnice. Celý případ si převzali k dořešení policisté.

Řidička nabourala zaparkované vozidlo a z místa odjela

Strážníkům na tísňovou linku oznámil muž, že viděl, jak se řidička snažila vyjet z parkovacího místa u obchodního domu a dvakrát zavadila o vozidlo, které stálo vedle ní. Aniž by se přesvědčila o tom, jestli nezpůsobila nějakou škodu, odjela. Po pokusu řidičky zůstalo na místě vozidlo s poškozeným zadním blatníkem, dveřmi a prahem. Svědek strážníkům, kteří přijeli na místo, předložil fotografii auta, které dopravní nehodu způsobilo. Lustrací hlídka zjistila oba majitele. Majitelku poškozeného vozu strážníci dohledali v obchodním domě. Totožnost majitele auta, které nehodu způsobilo, předali strážníci přivolaným policistům.