Útěk před letními pařáky?

Kladno 3.července 20:06

Kladenská koupaliště mají otevřeno denně, ceny zůstávají příznivé. Už v polovině června odstartovala koupací sezóna na Sletišti, s příchodem července otevřelo brány i menší z kladenských koupališť – Bažantnice. Na obou zůstávají ceny vstupného stejné jako loni. Na Sletišti čeká návštěvníky i jedna novinka​.

Útěk před letními pařáky?

Kladenská koupaliště mají otevřeno denně, ceny zůstávají příznivé. Letní koupaliště Sletiště je po rozsáhlé rekonstrukci nejmodernějším areálem ve středních Čechách. Nabízí padesátimetrový plavecký bazén s antikorovou vanou, nerezem září i sousední pětadvacetimetrový bazén s tobogány, trojskluzavkou a herní sítí. Pro nejmenší je tu plotem oddělené brouzdaliště s herními prvky, šetrným polyuretanovým povrchem v okolí bazénu a vlastním sociálním zázemím. Osoby s handicapem ocení, že přístup do velkého plaveckého bazénu zajišťuje ponorná sedačka. Zaparkovat lze v okolí Městského stadionu Sletiště, ale je-li to možné, nejlepší je auto nechat doma. Cyklisté mohou využít úschovnu kol přímo v areálu. 

Letošní novinkou je na Sletišti změna provozovatele stánků s občerstvením. Ujal se jich majitel restaurace Plzííínka Radomír Kott. Ve dvou kioscích nabídne široký sortiment od trhaného masa v bulce po pizzu, samozřejmostí jsou vychlazené nápoje a různé druhy nanuků. Jeden z kiosků je navíc přístupný nejenom návštěvníkům koupaliště, ale také ostatní veřejnosti ze strany od trampolínového parku. K okénku přibyla příjemná dřevem obložená terasa, na které rádi posedí i kolemjdoucí.

V červnu už novinky na koupališti vyzkoušely stovky návštěvníků, hlavní nápor ale pochopitelně přijde s letními prázdninami. Proto je také v červenci a srpnu otevřeno denně od 9 do 20 hodin. Děti do tří let mají vstup zdarma, děti do 15 let a držitelé průkazu ZTP, ZTP/P zaplatí 85 korun za den a osoby starší 15 let vyjde celodenní vstupné na 120 korun.

Druhé ze svých koupališť – Bažantnici – otevřely Sportovní areály města Kladna s příchodem července. Také tady se zájemci mohou osvěžit každý den, a to od 9 do 19:30 hodin. Areál v krásném prostředí lesoparku je pověstný pro svůj bazén nepravidelného tvaru. Nabízí doplňkovou zábavu v podobě stolu na teqball, nechybí dětské hřiště a občerstvení. Děti do 3 let mají vstup zdarma, děti od 3 do 15 let, ZTP, ZTP/P platí 80 korun za den a osoby nad 15 let platí za den 115 korun.

V případě nepřízně počasí si provozovatel vyhrazuje právo koupaliště uzavřít. Proto je dobré před návštěvou sledovat webové stránky www.samk.cz, kde jsou také průběžně aktualizovány údaje o teplotě vody v bazénech a další užitečné informace.