Kladenští karatisté vybojovali zlaté, Dominik Troka je dvojitým šampionem

Kladno 2.června 10:39

Sbírku medailí si přivezli závodníci kladenského klubu Keiko ryu Shotokan z prestižního turnaje Grand Prix Hradec Králové. Své síly sem přijelo změřit více než 400 karatistů z celé Evropy.

Chvíle intenzivního napětí se odehrály v disciplíně kata v kategorii starších žáků (12–13 let), v níž se zásluhou šikovných ukrajinských závodníků probojovali do čtyřmístného finále všichni reprezentanti kladenského klubu Keiko ryu Shotokan. Dominik Troka, Martin Šikola, David Tuška a nováček Míra Hloušek tak stáli poprvé proti sobě – a doma byly první tři medaile.

Bodovali však také v dalších kategoriích. Dominik Troka ovládl kategorie kata pro věkové skupiny žáci (7–9 let i 10–11 let), získal dvojité zlato a stal se prvním double šampionem! Eliška Pešková následovala jeho příkladu a získala zlatou medaili ve skupině kata žákyně (10–11 let). Další talentovaní závodníci jako Miky Nosek a David Tuška získali stříbrné medaile v kategoriích kata žáci (7–9 let, 12–13 let). Julie Plachá také stála na stupních vítězů ve skupině kata (12–13 let) se stříbrem, zatímco Míra Hloušek a Eliška Pěsková získali bronz. Honza Bárta a Martin Šikola přinesli domů bronzové medaile v kategoriích kata junioři a kata žáci (10–11 let).

„Naši závodníci odcházeli s medailemi, novými zkušenostmi a odhodláním stát se nejen lepšími karatisty, ale i lepšími sportovci,“ uvedl na závěr trenér klubu Honza Bárta. „Velké poděkování patří městu Kladno, Národní sportovní agentuře a Středočeskému kraji za dlouhodobou podporu růstu mladých karatistů,“ dodal na závěr.